صدور اسناد مالکیت اراضی در گلشهر گلپایگان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صدور اسناد مالکیت اراضی در گلشهر گلپایگان

ایسنا/اصفهان فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: توقف مسکن سازی انبوه در کشور طی چند سال اخیر سبب شده اکنون بار مالی آن روی دوش مردم حس شود. 

محمدرضا عسگریان امروز چهارشنبه، ۲۵ مرداد در جلسه شورای مسکن شهرستان اردستان، اظهار کرد: اگر بنشینیم و بگوئیم همه شرایط مهیا شود تا امور مربوط به مسکن را به جلو حرکت دهیم، هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد، چالش‌هایی که اکنون در حوزه طرح مسکن ملی داریم در زمان مسکن مهر هم وجود داشت، اما نتیجه کار آن شد که افراد زیادی صاحب خانه شدند، اما متاسفانه در یک مقطعی اینگونه پروژه‌های مسکن سازی در سطح کشور تعطیل شد. 

وی ادامه دهد: توقف مسکن سازی انبوه در کشور طی چند سال اخیر سبب شده اکنون بار مالی آن روی دوش مردم حس شود. برای احداث ساختمان‌های مسکن ملی همه دستگاه‌ها باید ورود کنند تا با ساخت این واحدهای مسکونی عرضه مسکن افزایش یابد و بازار رو به بهبود و کاهش قیمت حرکت کند. 

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک‌های بلاعوض و خیرین مسکن ساز اقدامات خوبی برای کمک به محرومین و نیازمندان در تهیه مسکن انجام می‌دهند. در سایت فعلی که برای ساخت مسکن‌های ملی در نظر گرفته شده، متقاضیان واحدهای سه طبقه خواهند ساخت و در سایت جدید که در حوالی هواشناسی قرار دارد ساختمان‌ها یک طبقه خواهد بود، اکنون شهرداری در حال طراحی سایت جدید است. 

وی درهمین باره خاطر نشان کرد: افرادی که زمین‌های خود را در سایت اول دریافت کردند، اگر بخواهند به سایت جدید بروند و واحدهای خود را یک طبقه بسازند باید انصراف خود را از سایت اول اعلام کنند و منتظر دریافت زمین در سایت جدید باشند، البته این امر به دلیل آماده شدن سایت جدید، زمان بر خواهد بود. در جلسه بعدی شورای مسکن بانک‌های ملی و تجارت تعداد متقاضیان و منابع این طرح را مشخص کنند.

فرماندار شهرستان گلپایگان تصریح کرد: برای ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر، آبفار استعلام‌ها و برآورد هزینه را انجام دهد، حرف‌های ابتدایی دیگر در این رابطه زده نشود. از هفته آینده قرعه کشی و واگذاری زمین در شهر گوگد انجام و در گلشهر نیز پیگیری‌های لازم انجام می‌شود. به همت نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس، اسناد زمین‌های گلشهر در حال صدور است. کمیسیون املاک و مستغلات در گلپایگان تشکیل شده که وظیفه نظارت بر بنگاه‌های املاک در حوزه اجاره و رهن و… دارد، این نظارت‌ها مجددانه خواهد بود تا مردم دچار زحمت و مشکل نشوند.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صدور اسناد مالکیت اراضی در گلشهر گلپایگان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *