ساخت ۲۳ هزار مسکن در دستور کار برای استان قزوین

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ساخت ۲۳ هزار مسکن در دستور کار برای استان قزوین

ایسنا/قزوین وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۲۳ هزار مسکن نهضت ملی در دستور کار استان قزوین قرار دارد که ۲۰ هزار واحد آن در شهرک مهرگان است و برنامه‌ریزی راه و شهرسازی برای سال آینده شکوفایی مسکن و ساخت منازل مسکونی با کمترین قیمت و صاحب خانه کردن مستأجران است.

مهرداد بذرپاش شنبه، ۲۱ بهمن در حاشیه تحویل یک‌ باب منزل مسکونی به یک خانواده قزوینی در شهرک مهرگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیاست دولت سیزدهم در راستای تأمین مسکن اقشار جامعه ساخت منازل مسکونی یک تا ۲ طبقه به همراه حیاط و به شکل ویلایی است و برنامه‌ریزی راه و شهرسازی برای سال آینده شکوفایی مسکن خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه قزوین در حوزه مسکن جزو استان‌های پیشرو محسوب می‌شود، گفت: ساخت ۲۳ هزار مسکن نهضت ملی در دستور کار استان قزوین قرار دارد که ۲۰ هزار واحد آن در شهرک مهرگان است و برنامه‌ریزی راه و شهرسازی برای سال آینده شکوفایی مسکن و ساخت منازل مسکونی با کمترین قیمت و صاحب خانه کردن مستأجران است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه از واحدهای مسکن در دست احداث، ۷۴۰۰ واحد منزل مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن، بازآفرینی، خودمالکی و روستایی در دهه فجر تحویل مردم قزوین شده است، ضمن اینکه ۱۱۰۰ قطعه زمین نیز در قالب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تحویل خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر در استان قزوین شده است.

به گزارش ایسنا؛ بذرپاش در پایان خاطرنشان کرد: قیمت مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده مسکن اثرگذار است، بخش‌ها و متغیرهایی مثل فولاد و سیمان که از مصالح اصلی مسکن به حساب می‌آیند، در جلسه شورای مسکن باید با کمترین قیمت تأمین شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ساخت ۲۳ هزار مسکن در دستور کار برای استان قزوین » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *